Minivolejbal v barvách – oficiální stránky českého minivolejbalu


Pravidla Barevného minivolejbalu Bod 5

Jiná témata na diskuzi k úpravě Pravidel barevného minivolejbalu


Diskuse

1. Petr Šotola 22. září 2011, 14:06

Možnost nasazení starších začátečníků do oranžového

2. Aleš Novák 22. září 2011, 18:38

Já bych byl pro dát trenérům důvěru posoudit úroveň hráče. V každém případě by nikdy takoví hráči neměli být vyhodnoceni v první trojce.

3. Petr Šotola 23. září 2011, 06:19

Souhlasim,pro zacatecniky jde o atmosferu zapasu a setrvani u volejbalu.
U jinych sportu "hraji" hned zapasy. Zlutym a oranzovym volejbalem mame ted moznost udrzet zacatecniky u volejbalu.

4. Pepík Janů 23. září 2011, 09:25

Jak Petr napsal "Barevným minivolejbalem" byla dána šance v podstatě každému kdo přijde na trénink ihned si zahrát "zápas" dle daných pravidel = kdyby nic jiného, tak toto je obrovský úspěch této aktivity.
Určení věkových kategorií je důležité jen pro festivaly, kdy ač si budeme "nalhávat" co chceme, tak uspět nebo neuspět při nějakém nominačním klíči již může způsobit, že někdo bude ve "své" kategorii ochuzen o možnost dalšího hraní dětmi,jenž by měli o tuto možnost bojovat v kategorii jiné.

5. Ondřej Pastrňák 23. září 2011, 12:54

Přidám jen svůj souhlas - pokud mi příjde starší začátečník potřebuje hrát oranžovej minivolejbal. Takže možnost zařazení starších do oranžového bych rozhodně podpořil. A otázka vyhodnocení výsledků je myslím bezpředmětná o ty výsledky přece nejde - jestli sem to dobře pochopil. Pozitivním výsledkem bude prožitek ze hry pro začínajícího volejbalistu a to je podstatnější, než kdo bude 1 nebo desátej na jakémkoli turnaji minivolejbalu.

6. Petr Šotola 23. září 2011, 14:23

P.S.: žlutý, oranžový a modrý mají jasná, lehce vysvětlitelná pravidla a u nás ho využíváme pro školní "náborové" akce

7. Kateřina Svobodová 23. září 2011, 14:26

Souhlas s Alešem. Oranžový by eventuelně mohli hrát i starší začátečníci, ale nedovolila bych takovou benevolenci v kvalitě "pinku"! Teď ve Varech byli k vidění opět hrozné věci a představa, že budou v oranžovém házet i starší děti se mi už vůbec nezamlouvá. Trenéři by měli být objektivnější v posouzení svých svěřenců a pokud děti neumí jakž takž odbít oblouček, tak ať zůstanou ve žlutém. O výsledky také jde, děti moc dobře vnímají rozdíl v tom, kdy je někdo porazí nefér a kdy po zásluze. Také jsem pro povolení hrát v oranžovém na tři doteky, tedy nebyla by to podmínka.

8. Petr Šotola 23. září 2011, 14:50

Nesouhlasim ze starším do žlutého, dle meho nazoru lepsi hrat s horsi technikou oranzovy nez s vyskovou prevahou zluty. Souhlasim oranzovy na 3 za predpokladu treti uder bez chyceni - hralo s v NB. Tzn. pred tretim uderem se chyti, srovna na nahravku, nahraje - a treti uder jde" z voleje"

9. Petr Šotola 23. září 2011, 14:52

oprava pravopisu: se starsim :-)

10. Miloš Papcun 23. září 2011, 19:33

Přidám se do diskuse s Koníčkovým volejbalem. Naše začínající volejbalistky od přípravky po Žákyňky ( 6 třída ) tento volejbal na tréninku používají velice často. Nevím zda je tento způsob všude po republice známý. Já bych jej klidně vyměnil za Červený volejbal. Stačí pořádně nafouknout balon.

11. 25. září 2011, 20:43

Určitě se stavím za možnost pro starší začátečníky v oranžovém m. (vyšší síť by měla zmenšit případné zvýhodnění větších jedinců)
Koníčkový volejbal jako další stupeň po oranžovém se my též líbí (ani zde bych se nebránil dát možnost starším začátečníkům).
Zelený m., tak jek jej skutečně hrajeme, se my zatím jeví dost nešťastně.
Výhrady:
- tvrdost vrchního podání i v této kategorii je dostatečná, aby se velká část dětí bála přihrávat obouruč vrchem a volí ostatní nezakázané údery!!!
- úder jednoruč vrchem v průběhu rozehry se velmi často hraje na úrovni pásky a rozhodčí z řad dorostu (se vší úctou) nejsou většinou zárukou pozorného strážce pravidel - další situace, kdy se jen těžko dá mluvit o prstovém minivolejbale.
- přítomnost tří hráčů na hřišti v postavení dva v poli a jeden pod sítí nás provokuje k větší délce hřiště, ale to je opět prostor pro razantní podání a spousty míčů, které by obouruč vrchem nezahráli ani hráči z šedesátých let minulého století.
Celkově se nemohu ubránit pocitu, že jakmile postavíme hráče dvou linií (dva v poli jeden pod sítí či naopak), je nutné umožnit hru obouruč spodem a z toho plyne proč zakazovat jednoruč nad sítí a z toho plyne je třeba blokovat a z toho plyne modrý minivolejbal.
Jako mezistupeň mezi koníčkovým m. (nová podoba červeného) a modrým m. by mohl fungovat prstový volejbal dvojic s přísnějšími pravidly (určitě bez možnosti odbití nadsebe, možná povinně na tři údery, apod.).
Tolik moje postřehy z letošních turnajů.

12. Kateřina Svobodová 26. září 2011, 11:11

Pro PŠ:Nemyslela jsem, že věkem oranžoví mají jít do žlutého, když neumí pinknout. To by se měli naučit na tréninku alespoń tak, aby se to dalo považovat za odbití, než je trenér pustí do oranžového. Souhlas s tím, že na tři by bylo bez chycení po nahrávce podél sítě. Kdo by to nezvládl, hrál by na dva s chycením i když my to tak děti neučíme, protože se nám to jeví obtížnější a pro budoucnost nesmyslné.

13. Jan Havelka 29. září 2011, 07:44

Můj závěr k pravidlům barev.
Modrý. Ponechat možnost první přes. Vyspělejší družstva již dokážou hrát takticky a vysledovat chyby v postavení soupeře.
Zelený. Uvedeno v jiné otázce.
Červený. Hra na dva nebo tři. Prvé dva údery s možností nad sebe, třetí rovnou.
Oranžový. Hra na dva nebo tři. Poslední již nechytaný a rovnou odbíjený prsty.
Žlutý. Hra na dva nebo tři. Pokud je míč chycený v pádu a dotkne se země není to chybou.

14. Kateřina Svobodová 5. říjen 2011, 07:02

První přes rozhodně nepovolit. Pokud ano, tak jen při vybrání těžkého míče v poli ze hry. Ale kdo to rozumně posoudí, že?

15. Jan Havelka 6. říjen 2011, 21:59

Kačko, rozumím Ti. Myslíš na příhru. I já vím, že přítah je jedním z hlavních přínosů trojic. Mám však za to, že, dnes, když děti projdou předcházející barvy, je možné jim nechat možnost přemýšlet, jak soupeře přelstít, při jeho špatném postavení, neudělání následné činnosti, než jen opakované raz, dva, a tři. Dobrá nepovolme první přes po podání, tak, jak to hrajeme na Poháru, to se osvědčilo, to víme oba. Nebo další varianta, neumožnit bagrem na první přes. Ale zase jednou rukou v pádu, na první přes, je myslím, pro toho, kdo se do výběru položil nespravedlivé. To by mělo být chváleno, nikoliv, trestáno ztrátou bodu. Pokud bude povolena první přes, mimo bagru, odpadnou i problémy pro méně zdatné rozhodčí ohledně rozhodnutí co je blok a co první přes. Mám za to Kačko, že takto písemně Ti dostatečně nedokážu vysvětlit co je tím myšleno.

16. Kateřina Svobodová 10. říjen 2011, 11:19

Ten, kdo vybere těžký míč v poli a překulí se mu to na druhou stranu /většinou vinou nepozornosti soupeře/, ten si bod zaslouží. Mám obavu, že těch co sami přemýšlí jak soupeře obelstít by moc nebylo, spíš hodně těch, kterým by bylo podsouváno jak na to. Tedy ty nápady by nebyly z jejich hlaviček a byla by z toho pěkná pinkaná. A to přece nikdo nechceme.

17. Jan Havelka 10. říjen 2011, 21:48

A bude ta naše shoda, Kateřino, ohledně míče přes v pádu, k něčemu dobrá? Pinkanou si opravdu nepřeji, to máš pravdu. Na druhou stranu si stojím za názorem prvního útočného úderu přes, za možností změny rytmu, za jedním z důvodů proč sledovat postavení protihráčů. Sdílím s Tebou obavu, o množství hráček co sami přemýšlí, jak obelstít soupeře. Právě proto bych volil tuto úpravu pravidel, bez ohledu na většinu.

Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen. Pokud nejste ješte registrovaní, zaregistrujte se.

Zpět

Uživatel

Nevím heslo | Registrace

ČVS logo

Kalendář turnajů

Březen 2025

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
< předešlý měsíc další měsíc >

 

Video návod pro organizátory turnajů

 

Metodika: Hodiny pohybu navíc

 

BANNER: pohledniceonline.cz


Hlavní navigace:
LOGO: Nadace ČEZ LOGO: Minivolejbal LOGO: Český volejbal
LOGO: Gala LOGO: ČEPS LOGO: Národní Sportovní Agentura