Minivolejbal v barvách – oficiální stránky českého minivolejbalu

První Zmrzliňák nás zahřál  •  28. květen 2012

Veškerá lidská aktivita je o motivaci, o naplnění lidských potřeb, o pocitech… O té pověstné trenérské metodě cukru a biče … Prostě o hladu po příjemných prožitcích, o potřebě být jiný, svůj, o potřebě úspěchu,… Proto je třeba dětem stále nabízet činnost, která míří na jejich smysly, obrazotvornost. Každý hráč by měl nabýt jistoty, anebo alespoň iluze, že hra,soutěž která přijde, je jakoby šitá přímo jemu na tělo a na duši. Že právě on v ní zažije pocit úspěchu, že právě on zde nalezne nového věrného kamaráda, že právě on si odnese medaili či polárkový dort…

Zmrzliňák je novou tradicí v sokolovském barevném minivolejbalu. Pořadatelem prvního ročníku Zmrzlinového poháru v sobotu 26.května 2012 byly svorně VSK Baník Sokolov a VSK ISŠTE Sokolov. Opět jedničkové zajištění soutěže: osm trenérů, otevřený bufet, předání medailí, triček a polárkových dortů …Soutěžilo se v hale Jiskra Baníku Sokolov. Dopolední polárková soutěž byla rozdělená na emotivní minivolejbalový turnaj trojic, kde součet tříd účastníků nesměl být vyšší než patnáct a kde se hrál klasický volejbal- modrý bez změkčení a omezení. A na následnou virtuozitu ve volejbalovém řemesle, v tenisovém podání na terč.

Soutěže v minivolejbalu se zúčastnilo devět družstev (27 dětí). V cíli se radovalo družstvo Šmoulů ve složení Chocholová Bára, Horvátová Veronika a Kudrlová Káťa. Družstvo prošlo soutěží bez ztráty květinky. Velice zajímavé družstvo předvedly sokolovské broskvičky, kde hrála i druhanda Daniela Schmidová. Ale nejmladší účastník byl Dvořák Honzík, který hrál v družstvu Avengers. Honzík ještě chodí do mateřské školky. I pro Honzíka platilo pravidlo, že se hraje pouze klasický volejbal (míč se nesmí chytat). Takže Honzík používal spodní podání a hrál prsty či bagrem. Svojí šikovností potěšil také druháček Toník Kábrt, který patří mezi největší talenty sokolovského chlapeckého volejbalu a který bojoval v barvách Smajlíků…

Šmoulové

Snad každý volejbalista potvrdí letitou pravdu, že volejbalový zápas vyhraje to družstvo, které má kvalitnější podání a příjem. A my jsme se v sobotním dopoledni zaměřili na tenisové podání. Soutěž měla nálepku Souboj v podání. Ve vyřazovacím pavouku soutěže se střetávaly dvojice dle nasazení, které poměřovaly svoji schopnost trefit se na vzdálenost 9 metrů do plastového kloboučku (průměr deset centimetrů), který ležel na druhé straně sítě na žíněnce. Trefa žíněnky byla hodnocena bodem a zásah kloboučku dvěma body. Zvítězil ten, kdo jako první dosáhl devíti bodů. Byl možný i konečný výsledek 9-8.

Vítězka prvního Souboje v podání překvapivě Vokáčová Týna

Soutěž už od startu se vyvíjela velice překvapivě. Na prvních třech místech skončily čtvrťandy (Tygřice) a nechaly za sebou velice úspěšné šesťandy, které předcházející víkend vyhrály jak krajský přebor minivolejbalu trojic tak čtveřic. Ve finále soutěže zvítězila Týna Vokáčová nad Soňou Osvaldovou 9-4. V souboji o celkově třetí místo porazila Vokáčová Veronika Báru Chocholovou také 9-4. Tygřice VSK Baníku Sokolov jsou velice talentovanou tréninkovou skupinou a určitě získají pro Sokolov nejednu republikovou medaili….

Co nás čeká a co nás nemine…

Tento víkend vyráží ze Sokolova padesát dětí v doprovodu deseti trenérů na VC města Habartova. Nádherný dvoudenní turnaj v blízkém městě. Je to v podstatě poslední příprava na oblastní kolo v barevném minivolejbale, které proběhne příští víkend (9.- 10.06.2012) v Jablonci nad Nisou.